CR1210J750KP05
Mfr.Part #:
CR1210J750KP05
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1210(3225 Metric) SMD/SMT Thick Film 750 kΩ 5 % 500 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance750 kΩ
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C